Hepimizin akıllı telefonlarında bir müzik kategorisi vardır. Müzik dinlemek artık hayatımızın bir parçası haline geldi. “En verimli müziği nasıl dinleyebilirim?” diyenler en iyi kulaklığı alıp bu verimi almak istiyor. Kimi kulak üstü kulaklık, kimisi de kulak içi kulaklık kullanarak bu performansı yakalamak istiyor. Kulaklığı telefonumuza taktığımızda üstte bildirim çubuğunda kulaklık işareti belirir ve kulaklığın aktif olduğu anlamına gelir. Bazı durumlarda kulaklık takılı olmadığı halde takılı gösteriyor. Bu sorun yüzünden telefonla hoparlörden konuşmak zorunda kalırız veya kulaklık takılı bir şekilde konuşmaya devam etmek zorunda kalırız.

Resimlerde de görebileceğiniz gibi ya aux girişli bir cihaza takılmış işaret ya da mikrofonlu kulaklık takılmış işaretleri çıkıyor.

13490711_1056820511070194_6016021885654089365_o13502964_1152955311413773_853763813551074044_o

  “Kulaklık İşareti Gitmiyor” Çözümleri

  SIVI TEMASI

Çoğu telefon IP 68 sertifikasına sahip değil ve bu yüzden sıvı temasında bulunan cihazlarımız aniden kapanabilir ve bir daha açılmayabilir. Bu kulaklık işareti sorunu da sıvı temasından kaynaklı olabiliyor. Kulaklık girişimize kaçan küçük boyuttaki damlacıklar bile bu soruna teşkil ediyor. Bu sorunu çözebilmek için sıvı temasında bulunan cihazınızı hemen pirincin içine gömün. Pirincin nemi çekme özelliği olduğu için sıvıyı cihazın içinden çeker ve böylelikle sorundan kurtulmuş oluruz. Pirincin içinde en az 12 saatlik bir süre bekletmenizi öneririz.

  KULAKLIK GİRİŞİNDEKİ KİRLER

Hepimiz cebimizde bir şeyler taşırız. Akıllı telefonlarımızı da kimimiz elimizde tutarız, kimimiz ise cebinde taşır. Cebimizde sadece telefon değil başka eşyalar da taşıyabiliyoruz. Hiç kimse cebinde kir,parçacık veya herhangi küçük bir şey olup olmadığına bakmaz. Bu yüzden telefonlarımızı cebimize atar ve yolumuza devam ederiz. Ancak bu yüzden cebimizdeki küçük mikroplar ve parçacıklar kulaklık girişimize girebilir ve bundan dolayı da “kulaklık işareti” sorunu ortaya çıkabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için kulaklık girişinizi yumuşak bir şeyle (kulak çöpü olabilir ama dikkatli olun) temizleyebilirsiniz. Böylelikle kulaklık girişinden kurtulabilirsiniz.

  ANA KART

Cihazımızın çoğu bileşenini üstünde bulunduran ana kart arızalandığı zaman kötü sonuçlar olabilir. Ancak bazı arızalar telefonumuzun hala aktif bir şekilde çalışmasına engel olamaz. Lakin bu küçük arızalar “kulaklık işareti” sorununa neden olabilir. Bu sorunu diğer 2 sorundaki çözümlerle de çözemeyiz. Ana kartın verdiği küçük arızayı servisler ücretsiz bir şekilde onarmakta dır. Telefonunuza hiçbir şey yapmadan servise götürün ve ücretsiz onarımı yapılsın.

NOT=Telefonunuzda bu sorun teşkil ettiği zaman kesinlikle kulaklığa “tak&çıkar” hareketlerini yapmayın. Birden fazla takıp çıkarmak kulaklık girişini tamamen bozabilir

 • Tolga

  Aynı sıkıntı benm telde olmstu saglam bi üflemeyle yok oldu?

 • Mehmet Özübir

  https://uploads.disquscdn.com/images/c63ced8fb1e2569f2c66822f73a50d6b6f21c65b942ad67d6223abe97d1c5a26.jpg Cihazı kendim teslim edip yanan 2 devrenin resmini gösterdiğim halde LG servisi cihazı incelemeden işlemci hasarlı deyip başından salladı.

  • Telefonun garantisi ithalatçı garanti ise bu tür şeyler olabiliyor. THH’ye şikayet ederek para iadesi sürecine bile girebilirsiniz ve kazanırsınız.

   • Mehmet Özübir

    Cihazı kendim açarak zaten garanti dışı bıraktım. Fakat, elektronik ürünlerde garanti bitse dahi piyadasa bulunamayan parçaları bu ürünün servisi uzun yıllar rli de bulundurmalı ve gerekirse parasıyla onarımını yapmalı. Tamir edilmesini falan bi yere bırakalım entegre üzerindeki o iki direncin değerlerini söyleseler bu bile yeter.

 • Elif

  Hemen duzeldi.. Umarim tekrarlamaz.. Yazı için tesekkurler 🙂

 • Enes

  kulaklık çöpiyle temizledim gayet başarılı oldu teşekkürler

 • Ilk başta kulaklıgın bozuk oldugunu düşündüm ama başka telefonda çalıştı benimkide 1hafta sonra oldu sonra 15 veya 20 dk sonra aynı hatayı verdi.Neden?

 • Telefonum LG G4 aynı hatayı verdi ama başka bir kulaklık taktım jak girişi kalın diye okudu sizce bunun sebebi ne olabilir?

 • Daha başka yollarını lütfen yazın

 • Kirden kurtulmani baka bir yolu yok mu lütfen yazinn

 • hilal durak

  Bnmde lg3 kulakligi takiyorum baska aux işareti çıkıyor su temasida olmadi yok selfi çubuğu kulandim daha sonra kulakligi telefon selfi cihazigibi gormeye başladı ne yapacağım yardımcı oLabilirmisiniz

 • Lg2

  Merhaba, telefonumda kulaklık takılı olmadığı halde takılı görünüyor ve kulaklık takmayınca konuşma yapamıyorum. 1 hafta bu problemi yaşadıktan sonra kendiliğinden düzeldi. Ancak sadece 1 gün sonra tekrar aynı problem oldu. bu konuda bir öneriniz var mı?

 • Tamer

  Başkan nası yap caz bu yeniden yazarmisisn?

 • Mehmet Ağcabay

  HELAL BE KULAK ÇÖPÜ ÇOK İŞİME YARADI CON SAOLUN GERÇEKTEN

  • Ahmet Dizdar

   Rica ederiz.

 • Lg3Orj

  Adamim cok saol format attim olmadi telefoncuya verdim masrafi 30 tl dediler cagresizce bekledim taki arastirana kadar senin durumunu okudum denedim 12 saat deilde 20 dkka az sureyle kulaklik simgesi gitti

  • Rica ederiz. Geçmiş olsun

   • Tamer

    Başkan nasıl yap caz bi yazarmisin