Lg G3 Güvenlik güncellemesi v20n yayımlandı.!

LG G3 Stagefright güncellemesi yayınlandı!

Dün akşam itibari ile güney koreli akıllı telefon üreticisi LG, G3 modeli için kapsamlı bir güvenlik güncellemesi yayımladı. Bu güncelleme Android yazılımında ki büyük bir açığı kapatıyor. Stagefright adlı virüs Android adlı cihazda ki güvenlşk açığından yararlanarak cihazı daki kişisel bilgileri ele geçiriyordu.

Lg kasım ayı içinde tüm modellerine bu güvenlik güncellemesini gönderecek.

Lg g3 güncelleme

Lg g3 için yayımlanan yazılımın büyük olması Kullanıcılar arasında ilk önce Android 6 Mashmallow güncellemesi olarak düşünüldü. Fakat bu güncellemeyi akıllı telefonuna yükleyen kullanıcılar Android 6 olmadığını anladı fakat bazı kanallarda bu güncelleme Android 6 Marshmallow güncellemesi için ön hazırlık olduğunu yazdı. Bu güncelleme aslında cihazda ki güvenlik açığını kapattığını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz Ekim ayında Webfores.com ‘da Stagefright açığı hakkında bir makele yazmıştım. İlgili makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

Android kullanıcıları tehlikede! Bu virüs’e dikkat!..

 

  • bedirhan tanınmış

    dün aldıgım g3 cıhazımda bu guncelleme var fakat yükleme yaptıgımda Err:0x1111004 : LGG3 hatasını veriyor ne yapmalıyım?

    • mehmet

      LG PC SUİTe İLE telefon/HATALARI kurtar veya geri yükle seçeneğinden halladebilirsin yada telefon rootlu olduğu için iade edebilirsin….