Akıllı telefonlarımız da güvenlik çok önemli zira tüm kişisel bilgilerimizi akıllı telefonumuz LG G4‘de saklıyoruz. Lg G4 güvenlik ayarlarını istediğimiz gibi yüksek düzeye çıkarabiliriz.

Lg Akıllı telefonların en güzel özelliklerinden bir tanesi Knock code tuş kiliti özelliği olması. Ekrana kapalıyken bir kaç parmak darbesi ile ekranı uyardırmak ve tuş kilitinizi açmak LG G4 ile mümkün.

Şimdi LG G4 için Ekran kilitini nasıl yapacağız;

1. Ayarlar > Ekran > Kilit Ekranı
2. Dokunarak Knock Code’u etkinleştirin
3. Hatırlayacağınzı kolay bir desen seçin. 3 dokunuş ile 8 dokunuş arası bir şifre seçebilirsiniz
4. Devam edin ve aynı desenei onaylayın
5. Daha onsra Knock Code’unuzu unutursanız kurtarmanız için gereken şifreyi oluşturacaksınız
6. Hepsi bu kadar.

Telefonunuzu bekleme modundan çıkarmak için sadece ekranda seçtiğiniz Knock Code’u uygulamanız yeterli. Knock Code yanlış girilirse ekran açılacak fakat bu ekranın üzerinde kodunuzu girebileceiğiniz kare bir ekran karşılayacak.

Gerektiği zaman ekran kilitlemeyi devre dışı bırakın

Cihazınızın akıllı taraflarından birisi de dilediğiniz bölgede (iş, ev, okul) telefon kilidini iptal etmesi. Güvenli olduğunu belirlediğiniz yerlerde telefon kilitlerini devre dışı bırakabilirsiniz. Bu güvenli kilitleme yöntemi telefon cebinizde iken istemediğiniz aramalar yapabilir. Dikkatli olmalısınız.

1. Ayarlar > Ekran > Kilit Ekranı > Smart Lock seçin
2. Geçerli şifrenizi / deseninizi girin
3. Akıllı kilitlerden birisini seçin.

Kilit ekranı animasyonunu değiştirin

LG kilit ekranınızı değiştirmeniz için 5 farklı tasarım sunmuştur. Bu animasyonlar sadece kaydırma ile ekran açılışlarında geçerlidir. Akıllı kilitlerde böyle bir animasyon yoktur.

1. Ayarlar > Ekran > Kilit ekranı
2. Ekran açma efektlerine gidin
3. Hula hop, çember, mozaik, ışık parçacıkları ve vektörel efektlerden birisini seçebilirsiniz.

  • Ezgi

    son güncelleme ile KNOCK CODE uygulaması en az 3 tuştan 6 tuşa çıkarıldı bunun tekrar 3 e indirilmesini rica ediyorum bu şekilde kullanmak gerçekten zor şimdiden teşekkürler.