LG G5 SE hakkında biğiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Dün LG G5 ve LG G5 SE telefon kılıfları hakıında bilgiler vermiştik. Bugün elimize ulaşan yeni bilgiler eşiğinde LG G5 SE işlemcisi Snapdragon 652 çip setini kullanacak. LG G5 Modelinde bulunan Snapdragon 820 işlemcide  daha düşük güce sahip bir işlemci bulunuyor.

LG G5 modelinde 4 GB ram bulunurken LG G5 SE modelinde 3 GB ram bulunacağını söyleyebiliriz. Dünki haberimizde bahsettiğimiz gibi iki chazında boyutlarıda 5.3 inç ekranlı olacak. LG G5 ‘de metal kasa kullanılırken LG G5 SE plastik bir kasadan oluşacak.

LG G5 SE Snapragon 652 işlemci
LG G5 SE Snapragon 652 işlemci

LG G5 SE Snapdragon 652 işlemci Kullanacak, Ama..! Evet ama diyoruz, çünki LG G5se maalesef ülkemizde resmi olarak şatısa sunulmayacak şimdilik,  LG G5 SE belirli bölgelerde  satışa sunulacak. Cihaz ilk olarak Latin Amerika ülkelerinde ve Çin’de piyasaya sürülecek. Daha sonra BDT ülkelerinde satılacağı düşünülüyor. ( ermenistan, azerbeycan, beyaz rusya, kazakistan, kırgıziatan, moldova, rusya, tacikistan, özbekistan)