Birkaç aydır LG G4 kullanıcılarının yakındığı anakart sorunu olan bootlop, akıllı telefonun LG logosunda takılı kalmasıyla anlaşılmaktadır. Anakart üzerinde bulunan CPU çiplerinin durması bootlop sorununa neden olmaktadır. Bootlop sorunu ile ilgili yazmış olduğumuz aşağıdaki makaleden yararlanabilirsiniz.

http://www.lgdestek.net/lg-g4-baslangic-ekraninda-kaliyor-acilmama-sorunu/

LG V10 Logo’da Kalıyor, Bootlop Sorunu

XDA sitesinde Ocak ayından itibaren belirtilen bootlop sorunu, LG G4 akıllı telefon kullanıcılarının başına 5-6 ay sonra gelmektedir. Genellikle 5xx serisinde meydana gelen bu sorun ile ilgili XDA Developers, Reddit, YouTube ve diğer siteler aynı deneyimleri yazmış ancak bununla ilgili bir çözüm bulunamamıştır.LG G4 modelinden sonra LG V10 modelinde de çıkan bootlop sorununu LG Türkiye Teknik Servisleri ücretsiz bir şekilde onarmaktadır. LG V10 T-Mobile kullanıcısının başına da gelen bu sorunu akıllı telefon kullanıcısı kanıt olarak video kaydına almış ve YouTube üzerinden yayınlamış.

AC forumda CountryDevil adlı kullanıcı ise bir düzeltme ihtimalini anlatmış ve bu hikayesinde;

“Bootlop sorununun aşırı ısınmaya bağlı olduğunu ve genellikle bu yoğun ısınmanın ses tuşlarının olduğu bölümde gerçekleştiğini söylemiş. Isı sorununu ortadan kaldırarak akıllı telefonun açılabileceğini düşünerek telefonu serin tutmak için buzluğa atmış ve birkaç dakika bekledikten sonra bataryasını çıkarıp takmış. Yaptığı bu işlemden sonra USB kablo ile bilgisayara bağlayıp verilerini SD karta yedeklemeyi başarmış”

LG-V10-Hands-On-31-840x560

Bu bootlop sorunu ile ilgili tek yapılacak şey, akıllı telefonunuzu LG garantisine teslim etmektir. LG, G4 modelinde bootlop sorunu olduğunu kabul ederek kullanıcıların servislere telefonlarını götürmelerini söylemiş ve bu sorunun ücretsiz karşılanacağını belirtmiştir. Aynı durum LG V10 akıllı telefonu için de geçerli haline gelmeye başlamıştır. Akıllı telefonunuzda size bağlı bir hasar yoksa LG Türkiye Teknik Servisleri ve ithalat servisler bu durumla ilgilenecektir.

 

 • bayram calisir

  LG marka telefonlar niye hiç bir teknoloji marketlerde satılmıyor. Bu gün Ankara’da ne kadar bilinmiş firma mağaza varsa hepsini gezdim yok. Söylenen firmanın Türkiye pazarından çekildiği veya çekileceği yönündedir. DOĞRUMUDUR

  • Lg yeni satış politikası bundan sonra İphone gibi Lg mağazaları ve operatör mağazalarında olacaktır.

 • Emin Atar

  30/02/2016 Tarihinde Kadıköy bahariye iletişimden aldım Fonotel ithalatı ve 2 yıl ithalatcı garantisi olan LG V10 marka model telefonumda Bootlop sorunu baş gösterdi. İthalatcı firma olan Fonotel batmış kapanmış , LG perpa merkez teknik servise götürdüğümde ise telefonun paralel ithalat olduğunu garantiden değiştiremeyeceklerini söylediler. test makinasına soktular bootlop problemi ana kart arızası dediler. parası neyse vericem yapın dediğimde ise ellerinde anakart olmadığını söylediler. Telefon çöp oldu anlayacağınız. Dün itibari ile iphone 7 plus aldım. Birdaha LG mi asla

 • Mutlu Toprak

  LGV10 almayı düşünüyorum, ileride bootloop sorunu olmayacak cihazı nasıl tespit edebiliriz.

 • LG Türkiye garantili LG V10’lar için parça tedarik edilemediğinde ücret iadesi yapılabiliyor. LG müşteri hizmetleri ile görüşmenizi öneririm.

  • bayram calisir

   Teşekkürler.

  • Adem Özcan

   LG V10 CİHAZIM YURTİÇİ GARANTİLİ CİHAZ AMA FATURAYI KAYBETTİĞİM İÇİN TELEFONU SERVİSE VEREMİYORUM FATURA İSTİYORLAR NE YAPABİLİRİM YARDIMCI OLURMUSUNUZ

   • bayram calisir

    Aldığın firmadan faturanın kopyasını isteyin bir nüshası kesin ellerinde vardır.

 • Sami Öz

  8 ay önce aldığım LG V10 Telefonum bir ay önce Bootlop sorunu oldu kapandı servise verdim 20 gün sonun da değişim için cihaz bekleniyor demeye başladı 5 gündür . Teknik destek aradığım da değişim bekliyor diyor ama hala telefonum gelmedi .

 • Aonur

  Hocam bedel iadesi için hangi yolları izlemeniz gerekiyor?

 • bende dün başladı problem.. çözümü yok gibi.. recovery mode dahil hiç bir şekilde açılmıyor.

 • sercan serdar

  arkadaşlar kesinlikle garantiye verip tamir hakkınızı kullanmayın, aynı sorunlu anakartları takıp yolluyorlar. yeni çıkan tüketici hakları kanunuyla bedel iadesi hakkınızı kullanabilirsiniz.