LG akıllı telefonlar karşılaşılan bazı sorunlara çözüm üretmeye devam ediyoruz. Mobil veri açık olduğu halde Mobil Veri simgesi olan H işareti, bazı kullanıcılarda ekrana yansımıyor veya çıkmıyor. Aslında bu sorun telefon ile alakalı bir sorun değil. Kullandığınız operatör ile alakalı bir sorun olduğunu söyleyebiliriz. Telefon ile alakalı mı yoksa kullandığınız operatör ile mi alakalı, bunu anlamak için bir kaç test yapacağız.

Mobil veri açık olduğunda Mobil veri işareti gelmiyorsa bu genelde kullanıcıların Sosyal Medya paketi kullanmasından kaynaklı oluyor. Facebook veya Twitter gibi sosyal medya paketi kullanıyorsanız Mobil veri simgesi gelmiyor. Sosyal medya paketi kullanmıyorsanız aşağıdaki işlemleri sırası ile kontrol ediniz.

  Mobil Veri Simgesi Gelmiyor!

Mobil veri açık olduğu halde, mobil veri simgeleri olan G, 3G, H, H+, 4+, 4G, 4.5G simgeleri şebeke işaretinin yanında çıkmıyor. Aşağıda verilen işlemleri sırası ile kontrol ediniz.

  Mobil Veri, İnternet açık olduğuna emin olun; Ayarlar/ Genel/ Mobil Veripicsart_12-04-11-03-17

  Mobil veri ayarlarınızı kontrol ediniz. APN ayarlarınızı kontrol edip, Erişim noktası adlarının ekli olduğuna emin olunuz. Ayarlar/ Daha Fazla/ Mobil Şebekeler/ Erişim Noktası Adları. Apn Ayarları için buraya tıklayın.picsart_12-04-11-09-20