Telefonlarımızı bir arızadan veya bir sorundan dolayı garanti kapsamında LG yetkili servislerine gönderiyoruz. Daha önce servis ile haşır neşir olan arkadaşlar servisteki telefonun durumunu hızlı bir şekilde takip edebiliyor. İlk kez servis ile tanışanlar için iletişim oldukça zor hale geliyor. Genel olarak başlıca yaşanan servis sorunlarını ele alacağız.

  •   Telefonumu Hangi Servise Göndermeliyim, Garantisi Hangi Servise Ait?

    İlk olarak kendimize sorduğumuz soru ‘‘Telefonumun Garantisi Hangi Firmaya Ait” oluyor. Bunu öğrenmenin en kısa yolu, telefonun kutusunun içinden çıkan garanti belgesine bakmak oluyor. Genel olarak LG telefonlar LG Türkiye garantili oluyor. Ama bir ithal telefon aldıysanız garantisi ithalatçı firmanın anlaştığı bir teknik servis tarafından yapılıyor. Yine bunu öğrenmenin en kısa yolu kutu içerisinden çıkan garanti belgesine bakmak oluyor. Kutu içeriğini veya garanti belgesini kaybettiyseniz ikinci olarak bakacağınız yer, Telefona ait olan faturaya bakmak olarak. Fatura üzerinde bulunan, telefon bilgilerinden firma ile iletişime geçerek telefonunuzun servis bilgilerini alabilirsiniz. Telefonunuzun garanti kapsamında tamir edileceği servisi öğrenip iletişime geçtiğinizde, servise telefonu hangi kargo şirketi ile göndereceğinizi öğrene bilirsiniz.

  •   Telefonun Servis Durumunu Nasıl Öğrenebilirim?

Garantiye gönderdiğimiz telefonu servis durumunu takip etmek, işlemlerin ne durumda olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. LG Türkiye garantisi altındaki ürünleri aşağıdaki listeden servisinizi seçerek takip edebilirsiniz. Listede yazmayan servislerin telefon ve iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

  LG Türkiye Garantili Telefonların Servis Takip Siteleri

  Paralel İthal Telefonların Servis Takip Siteleri

Telefonumuzu servise göndermeden önce mutlaka verilerimiz, rehberimizi ve galerideki fotoğraflarımızı yedekleyip telefonu sıfırlamamız gerekmektedir. Bize özel olan verilerimizin başkaların eline geçmesini önlemiş oluruz. Aynı zamanda serviste telefonun sıfırlama işlemi yapılabileceğinden verilerimizi kaybetme riski’de doğmuş oluyor.

Verilerimizi yedekledik’den sonra telefonumuzu servise hazırlama işleminin ilk etabını tamamlamış oluyoruz. Telefonun faturasının fotokopisini çekerek telefon ile birlikte kutu kargo paketimizin içeriğine koymamız gerekiyor. İsterseniz  telefonun kutusunu kullanabilirsiniz. Telefonun aksesuarlarında herhangi bir sorun bulunmuyorsa, servise göndermenize gerek yok. Faturamızın kaybolma ihtimaline karşı fotokopisini göndermenizi öneriyoruz. Çünkü faturanızın kaybolması durumunda telefonunuz garanti kapsamı dışında işlem görecektir.

Yazı Sürekli Güncellenecek…